מחלבת צאן אל ממוקמת בציפורי בדרך לנצרת…מכיוון צומת המוביל. הגבן טל אליס אשר למד ברחבי אירופה והתנסה בהכנת גבינות רבות ומגוונות. פתח את המחלבה בציפורי וכולנו הרווחנו גבינות ברמה גבוהה ביותר. מומלץ להגיע להריח ולטעום מהגבינות הרבות והאיכותיות אותם מייצרים במחלבה. ניתן גם להזמין מגשי גבינות לאירועים שונים – אנו ממליצים בחום (פרטים באתר הבית).

להלן קטע ממאמר מתוך האתר של “מחלבת צאן אל” המדבר על חישוב שומנים בגבינות – הבנת אחוזי השומן

מאוד חשוב להבין מהי הכוונה כשמדברים על אחוזי שומן. אנשים, בדרך כלל כשזה מגיע לאחוז שומן על תויות המוצר, מתבלבלים בהבנתם את המשמעות. כשלוקחים חתיכה של גבינה, “יואב” (קפרינו) לדוגמא כשהיא למעשה בעלת 44 אחוזי שומן מה אתם מבינים על אחוז השומן בגבינה זו?

צריכים להבין שק”ג אחד או 1000 גרם בגבינת יואב היא למעשה 600 גרם של מים ו-400 גרם של חומר יבש. ה”חומר היבש” בעיקרו מורכב מחלבון, שומן, מינרלים, ויטמינים ומלחים. כשאתם רואים על גבי התוית 44% שומן זה איננו אומר ש-440 גרם מה-1000 גרם הוא שומן. זה אומר שמתוך ה-400 גרם של “חומר יבש” מתוך 1000 גרם (1 ק”ג) של גבינה 224 גרם הם – חלבון, מינרלים, ויטמינם ומלח. ו-176 הגרם הנותרים הם השומן. אם אדם אוכל 50 גרם של גבינה זו בעצם הוא אוכל בערך 9 גרם של שומן.

קישור לאתר